TORE vilistlane ja tugiõpilaseeskuju: „Ei tasu kritiseerida teisi, vaid tegelikult saad ise palju ära teha.”
Stuudios on TORE koolitaja ja mentor ning juhatuse liige Aili Avi koos TORE vilistlase Triin Sooäärega. See saade on rikas nii mitme mõte poolest – kuidas TOREsse võib sattuda ka tagurpidi? Kuidas mäng on kasulik? Kust mängud tekivad, mida need teevad ja mida silmas pidada? Miks õpetaja peaks mängima? Miks noor peaks proovima midagi korraldada?
Aili on TORE ühingus väga oodatud mängude ja metoodikate jagaja, ta jagab oma lugu:
„See pole päris nii, et tulete koolitusele ja siis teist saab imeline juhendaja… ma pean ka ausalt rääkima – see on ka vaevarikas ja raske. Kui te TORE metoodikaid oskuslikult kasutate, siis te hakkate armastama nii üht kui teist osa iseendast… Mäng on olnud minu tööriist. Mängul peab alati olema eesmärk. TORE tuleb 50% mänguga ja 50% analüüsiga. Minu elus käib kõik tagurpidi, sattusin TORE ringi juhendama enne juhendaja väljaõpet – väga hea on õppida, kui tead, mis vigu Sa teed.”
Triin on tugiõpilaseeskuju tiitliga pärjatud väga mitmekülgsete kogemustega ettevõtlik noor – tema lugu on näide julgest ja südikast liikumisest karjääriredeli erinevatel pulkadel.
„Minu teekond sai alguse TOREst! Ühel hetkel tundsin, et midagi seal TOREs kõnetas. Käisin kõik koolitused läbi ja sain kaasa selle, et julgesin olla MINA ISE. Noored peaks julgemalt mõtlema, mida nad päriselt vajavad… Tasub leida eeskujud, kelle suunas liikud ja lõpuks oled Sa ise eeskuju.”
Mängleva kerguse, siira huvi, tõstva tänulikkuse, hoole, armastuse ning TOREdusega juhib vestlusi Marju Jaanimäe.
————-
Saated valmivad koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Karjääristuudio ägeda meeskonnaga!