Suvekool 2019

TORE suvekool „Annan endast parima – minu arm” 2019

Kolmeteistkümnes TORE suvekool “Annan endast parima – minu arm!” toimus 21.-23. augustini 2019 Peipsi järve ääres. Remniku õppe- ja puhkekeskus on olnud meile koduks kuus aastat. Sel aastal oli kokku tulnud rekordarv torekaid – 156 osalejat 20 erinevast koolist ja kahest noortekeskusest. Lisaks väisasid meid vilistlased, õpitubade tegijad ja külalised.

Esimene päev on pesade päev. Tegevused pesades olid justkui sarnased – tuli tutvuda ja meeskonnatunnet tugevdada – kuid ometi jõudsid pesad selleni nii erinevate lähenemiste kaudu. Palju sõltus pesapeast ja tema omanäolisest. Kohati oleks osalejad tahtnud olla korraga igal pool, sest õpihimu ja tutvumise ning avastamise soov oli kõigil suur.

Õnneks tutvuti erinevate pesadega õhtusel stiilipeol, kus peale ühistegevuste sai iga pesa võimaluse etteasteks. Need olid väga lõbusad ja üllatuste rohked – sellist loovuse paraadi polnud paljude silmad eelnevalt näinud. Stiilipidu „Emakeel ja TORE meel” oli pühendatud eesti keele aastale ning sellega seoses võis kohata kõikvõimalikke raamatute kangelasi Eesti kirjandusmaastikult. Mitmete ühistegevuste seas tuli pesatiimidel valmistada kratt – mitte tavaline kratt, vaid selline, kes TORE-meelsust edasi annab ja kannab.

Teine päev oli töötubades õppimise päev. Taas oleks tahtnud jõuda igasse ruumi, sest kokku toimus 10 inspireerivat töötuba. Ja taas aitas hädast välja stiiliõhtu aeg, kus üheskoos üksteisele neid asjalikke koolitusi tutvustati. Stiilipeol „Laulev revolutsioon” oli kogu suvekooli rahvas läinud 30 aastat tagasi – riietuti ajastutruult, toimus kaasakiskuv mälumäng, mille võitsid kõigile üllatuseks just suvekooli kõige nooremad osalejad. Õhtu jätkus tantsides, kuid ei lõppenud tantsides… Ööle mindi vastu hoopis isamaalisi laule lauldes ja Balti ketti läbi mängides – tähistamaks 30 aasta möödumist Balti ketist.

Balti kett ja ühislaulmine TORE suvekoolis. Video valmistas Andra Allik

Kolmas päev algas särava päikesega ning eelnevad päevad olid loonud ideaalse pinnase, et kogu suvekooli osalejaskond saaks ühise meeskonnana endid proovile panna. Algas kogu laagrit haarav meeskonnamäng, kus oli kõike: võistlusvaimu, äratundmist, et TORE ei torma, lõbusust ja ärevust, üksteisega arvestamist, ootamist ja usaldamist. Pärast erinevaid proovimisi ja katsetusi, saadi kokku ning arutleti üheskoos, kuidas on mõistlik ja nutikas meeskonnana toimetada.

Suvekooli viimase tunni sisse mahtus nii palju: loosiratast keerutades sai välja kuulutatud uued koolid, kes tutvustavad oma kooli TORE tegevust. Sai tänatud abilisi, tegijaid, toimetajaid ja ka kõiki suvekooli osalejaid. Kaasa pakiti ümbrikud sadade kirjakestega ning lisaks võeti ligi mõtted, mis hakkasid loovülesande väljakuulutamisel oma elu elama. Ja nii see lõppes – 2019.  aasta TORE suvekool – võimekate osalejate, lõbusate õhtute ja arendavate õppimishetkedega. Armas torekas, tuleval aastal oled taas suvekooli oodatud!