TORE mentorlus

Mis see on?

TORE mentorprogramm on KÕIGILE TORE juhendajatelenii eneseabiks, TORE ringi vedamisega seotud rõõmude-muredega toimetulekuks, järjepidevuse tagamiseks, metoodikate värskendamiseks, koostöövormide laiendamiseks, uute ideede leidmiseks jne. Kui TORE ringi eestvedamine on mingil põhjusel toppama jäänud, võib TORE juhendaja mentorprogrammi kaudu saada uue hoo ja hingamise.

Ja isegi, kui kõik on hästi ning sujub, siis kuula oma sisetunnet – kui tunned, et küsimus kõnetab, soovid teisi juhendajaid näha, vajad infoväljas viibimise tunnet – oled alati oodatud. Vajadus võib olla ka positiivne – ei pea alati mure olema – näiteks, tahaks hoopis rõõmu ja edulugu jagada, teiste juhendajatega ühiselt hingata…

Kus ja kuidas see toimub?

TORE mentorluseks 4 võimalust (4 erinevat vormi), millest 2 on veel arendusjärgus, kuid kahe raames saab iga juhendaja KOHE PREAGU ühendust võtta:   

1. Teemapõhine mentorlus juhendaja koolis

Valikus on 4 olulist koolielu puudutavat teemat: meeskond, suhted, väärtused ja enesehinnang. Teemapäevaks tuleb mentor kooli ning viib juhendajale koos teda ümbritseva kollektiiviga läbi koolituse kasutades praktilisi meetodeid, mida iga osaleja saab kohe kasutama hakata. Kuu või paar hiljem toimub samas koolis mentori eestvedamisel refleksioon. Kuigi see programm on juhendajale, siis väga suurt kasu saavad kõik osalejad.

2. Otse-mentorlus (moodul on arendusjärgus)

Juhendaja personaalne ja regulaarne teekond kogenud eeskujuga – mentoriga (moodul on arendusjärgus). Leiame koos üles need väärtused ja oskused, millega võimestada soovitud suunahoidu, valikute tegemist ja jõudsat arengut. 

3. Rolliretke-mentorlus (moodul on arendusjärgus)

Noored juhendavad mingil teemal juhendajaid.

4. E-mentorlus grupile – juhendajatele üle Eesti (NB! UUS!!!)

E-mentorlus juhendajatele üle Eesti! Tuginedes juhendajate vajadustele ning küsimustele on välja töötatud E-mentorluse teemad (8 + 1 teemat). Kõnetava teema raames toimub TORE mentorite eestvedamisel 3 e-moodulit (regulaarselt, ca 2 nädala tagant) kõigile samast teemast huvitunud. juhendajatele.