Tore lugu,  TORE25

Rein ja Hannes: „Me olime kiusajad, TORE muutis meie elu täielikult!”

Stuudios on pulmaisad, mõisa peremees, laulja, ettevõtja – jääb mulje, et väga palju saatekülalisi korraga!
Tegelikult on saates kaks pereisa, kes mäletavad täpselt oma muutumise lugu. Hannes Lents on üks TORE ajaloo noorimaid koolitajaid – kirglik ja ehe oma kogemuse levitaja ja kandja! Rein Saar on TORE vilistlane, kes väga kiiresti jõudis oma eeskujuga kutsuda esile muutusi oma kooli eakaaslaste suhete paranemises ning hakkas silma ka vabariiklikel TORE sündmustel.

Hannes on tänulik, et TORE koolitus muutis teda inimesena kardinaalselt:

„Mul käis kraks ära. Ei või olla, ma olin kiusaja. Mida ma teinud olen? Varisesin kokku… kildudeks ja siis sa paned need killud uuesti kokku…Kõik mu tänased väärtushinnangud on TORE koolituselt – sallivus, teineteisemõistmine, ligimesearmastus, siirus, avatus. Ma näen, et pajud täiskasvanud endiselt ei ole kuulnudki sellistest asjadest. Kas selliste väärtuste saamiseks on vaja alati koolitust?
Olen tänulik, et ma selle muutuse nii varakult läbi tegin ja olen neid väärtusi kandnud kogu täiskasvanuea ja viinud need oma perekonda ja viljelenud seda.
Ja koolitajana ma nägin väga palju ja sain osa noorte ja juhendajate arengust. See on nii inspireeriv, kui Sa ikka IGA koolitusgrupiga näed, kuidas inimeste maailmad muutuvad.”

Reinu meelest on TORE koolitused psühholoogia ja suhtlemise alused, mida oli õnn nii varakult õppida:

„Ma läksin TORE ringi eesmärgiga seda segada ja šaboteerida. Ele ei visanud mind välja ja küsis, kas järgmine tund tulen ka. Ma panin tähele, et kõik see, mida ma olin TORE ringis kuulnud – ma reaalselt alateadlikult kasutan neid asju. Hakkasin konflikte nägema ja lahendama enne, kui need reaalselt kakluseks kujunesid.
Ma olin kiusaja, aga pärast seda, kui ma hakkasin TORE ringis käima, ma jätsin kiusamise ja hakkasin ka oma kiusajatest sõpru ümber veenma. Hiljem said mitmed sõbrad ka TORE ringi veetud.
Hakkasin nendega, keda kiusati suhtlema, hakkasin nendega rohkem sidet looma ja selle kaudu teised inimesed, kes neist eemale hoidsid või olid eelarvamustega, nägid ka, et nendega on tore suhelda. Gümnaasiumi lõpuks olime kõik väga ühtsed.”

Mängleva kerguse, siira huvi, tõstva tänulikkuse, hoole, armastuse ning TOREdusega juhib vestlusi Marju Jaanimäe.
————-
Saated valmivad koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Karjääristuudio ägeda meeskonnaga!