Tore lugu,  Tore uudised,  TORE25

Pereisa Mati: „TORE õpetab elulisi asju. Ma olen TORE ringis see isik, tänu kellele käib rohkem noormehi TORE ringis.”

Eskelid – terve pere on TORE – ema Merit ja isa Mati töötavad Laulasmaa koolis TORE ringi juhendajatena ning tütar Mari on TORE noor, kes rõõmustab selle üle, et on tänaseks juba hästi palju saanud teistele noortele mänge teha. Perre kuulub veel kaks poega – Jüri ja Mattias ning perega koos elab ka 103. aastane vanavanaisa.
Pereisa Mati peab veidi naljakaks looks seda, kuidas ta sattus TORE juhendaja koolitusele.

„Läksin noorte saatjana kaasa ja jäin. Tegemist on väärika ettevõtmisega. Sain oma abikaasa ettevõtmistest ka rohkem teada. Ma olen TORE ringis see isik, tänu kellele käib rohkem noormehi TORE ringis. TORE aitab empaatiat kujundada, et üksteisest paremini aru saada. Eneseanalüüs on keeruline, aga Sa kohaned sellega ära ja see muudab Su isiksust… TORE õpetab elulisi asju.”

Ema Merit avab oma tähelepanekud, mis tema kogemuses töötab selle heaks, et TORE ringis oleks rohkem noormehi ja kuidas TORE on pereelu mõjutanud.

„Matiga on ringis tasakaalustatust rohkem, mul on mitme kooli TORE ringi kogemus ja erinevus on tuntav. Kahtlemata mõjutab TOREs olemine ka pereelu, sest mina kujunen TORE koolituste raames ise ja iseendana võtan kõik kaasa ka pereellu. TORE on aidanud mul rahulikumaks jääda ja iseendaga hakkama saada. Paari suhtes on rääkimine hästi oluline, et võtan hetke ja kuulan teist… Inimesel on vaja hea suhte hoidmiseks midagi koos teha.”

Mari toob välja, miks „Ajalehepoisi” mäng on üks tema lemmikuid ning kuidas on viis aastat TORE kogemust talle kasulikud olnud.

„Ma olen saanud paremaks kuulajaks ja paremaks suhtlejaks…Ma olen muutunud rahulikumaks. TORE vanemate laps olla on hea tunne… nüüd on emal aega ka mind aidata…”

Mängleva kerguse, siira huvi, tõstva tänulikkuse, hoole, armastuse ning TOREdusega juhib vestlusi Marju Jaanimäe.
————-
Saated valmivad koostöös Karjääristuudio ägeda meeskonnaga!