Tore lugu,  Tore uudised,  TORE25

Kunstnik: „Mõelge enne, kui kirjutate!” Õpetaja: „Me oleme siin kõik koos – me peame üksteisega head olema!”

Kristiine Kurema on Viimsi Gümnaasiumi õpetaja, aga teda võib Internetist Vikipeedia andmetel leida hoopis Eesti kirjanikuna

„Ise ma tunnen end õpetajana paremini. Sellega ma olen teadlikult tegelenud, et olla õpetaja. Üks põhjus, miks ma täna õpetaja olen, on selles, et ma põhikoolis TOREsse jõudsin – ma sain kogemuse teisi noori ja ka paari õpetajat koolitada ning ühe klassiga tegeleda. Ka Ele juhendajana inspireeris mind väga…”

Kuidas see juhtus, et Kristiinet kirjanikuks nimetatakse? Milline roll on siin kooliajal ja kooli vaheajal? Ning kuidas mõjutasid Kristiine loomingut noorte elu ning noorte lood? Millised olulised TORE mõjutused veel tänaseni just õpetaja tööd ning arenguid toetavad?

Marko Pikkat on illustraator ja kunstnik, kellel on oma loomaaed – nimelt, pildiloomaaed. Ta loob ka muinasjutukalendreid ning tal on täiesti oma tegelased – Trulla ja Tralla. Marko on andnud karakteri joonistatud TOREvandile – armastatud tegelasele, keda võib kohata iga juhendaja ja noor, kes avab „TORE juhendaja käsiraamatu”. Marko on hästi heatahtlik ja tundlik maailma asjade suhtes… 

Markol on noortele väga oluline sõnum: „Sotsiaalmeedia on praegu väga pop – seega, natuke mõelda enne kui öelda või kirjutada…”

 

Kristiine noogutab Marko mõttega kaasa: „Me elame siin kõik koos, seega – me peame üksteisega head olema!”

Kristiine Kurema raamatud: Jäätunud võõras”, Liblika lein”.
Marko Pikkati looming: www.pildiloomaaed.ee

Marko Pikkat, Kristiine Kurema, Marju Jaanimäe

Mängleva kerguse, siira huvi, tõstva tänulikkuse, hoole, armastuse ning TOREdusega juhib vestlusi Marju Jaanimäe.
————
Saated valmivad koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Karjääristuudio ägeda meeskonnaga!