UUDISED
NOORTEÜHING TORE
VISIOON JA MISSIOON
PÕHIKIRI
JUHATUS
LIIKMELISUS
TORE RING KOOLIS
TORE SÜMBOOLIKA
TEGEVUSARUANDED
MAJANDUSAASTA ARUANDED
ÜLDKOOSOLEKUD
ÜHINGU PÕHITEGEVUSED
TEGEVUSE TAUST
TORE MEEDIAS
TORE OSALUS
TORE KUUKIRJAD
TORE KOOLID
TORE NIPIRING
 

« Jaanuar 2021 »
ETKNRLP
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
FB
Supervisiooni_s6bralik:org2017

TORE RING KOOLIS

TORE RINGIDE TEGEVUS

 

Üldideestik ja juhendaja roll

Noorteorganisatsiooni TORE liikmed tegutsevad koolikeskkonnas ja nendeks on nii õpilased kui ka täiskasvanud (aineõpetajad, koolipsühholoogid, sotsiaalpedagoogid, huvijuhid, raamatukogu töötajad jne). TORE tegevus koolis on järjepidev juhendaja ja õpilaste koostöö, mis keskendub suhtlusoskuste õpetamisele, õpilaste isiksuslikule enesearengule ja heale toimetulekule erinevates koolisituatsioonides.

 

Tugiõpilastegevuse järjepidevuse ja jätkusuutlikkuse tagamisel koolis on oluline roll tugiõpilaste JUHENDAJAL. Juhendajal on vaja leida aega ja tahtmist põhitöö või ringiaja raames ka süstemaatiliseks (regulaarseks) tegutsemiseks oma tugiõpilastega, pedagoogilist loovust ja otsivat vaimu, tahtmist end oma juhendaja töös täiendada ja oma professionaalsust sellel alal arendada.

 

Juhendajad erinevates koolides on olnud leidlikud TORE tegevuse integreerimisel oma põhitöö osaks (psühholoogid, sotsiaalpedagoogid - ennetav töö noortegrupiga, huvijuhid - töö noorteaktiiviga jne.) või teevad seda huvitegevuse raames ringitunnina - ka suhtlemine võib olla huvi, mida süvendatult arendada (edaspidises karjäärivalikus võib TORE ringis osalemine saada heaks hüppelauaks neile noortele, kes plaanivad õppida erialasid, kus on vaja väga häid suhtlemisoskusi töös inimestega).

 

 

TORE ringi juhendajate oskusliku, süsteemse ja teadliku tegutsemise kaudu suureneb igal aastal nende noorte hulk koolis, kes tegutsevad proaktiivselt, on empaatilised, märkavad, aitavad, sekkuvad. TORE ringi noored kogevad märgatavat arenguhüpet isiksuslikul tasandil. Seda muutust tajuvad ka neid ümbritsevad inimesed. Nii jääb vähem ruumi kiusamiskäitumise ilmingutele, tehakse koostööd ning probleemolukordadele leitakse lahendusi lähtuvalt positiivsetest väärtustest. Hakatakse teadlikult tegema väikseid, kuid mõjuvaid tegevusi selleks, et koolis oleks tore käia ja et iga päev saaks kogeda koolirõõmu…

 

TORE koolid on igaüks oma nägu. Kuid mõned peamised tugiõpilastegevuse vormid saab välja tuua:

-          eeskujuks olemine: tugiõpilasliku suhtumise, väärtuste, hoiakute selge näitamine koolielus (klassis, grupis jne);

-          individuaalne lähenemine: sõbraksolemine eakaaslaste seas (märkamine, aitamine), vabatahtlikkus, heategevuslikkus;

-          vahendamine ja koostöö täiskasvanutega: tugiõpilane saab konfliktide ja professionaalset abi vajavate olukordade puhul leida vastava täiskasvanud olukorraga tegelema;

-          grupiga tegelemine: TORE-tegevused mõnele klassile, kooliastmele või kogu koolile (TORE-nädalad, mängudepäevad, koolirahu-temaatilised tegevused jne);

-          tugiõpilaste ringi pidev laiendamine oma koolis.

 

 

TORE ÜHINGU POOLT PAKUTAV

 

Suunahoid

Tugiõpilastegevus on Eestis aastast 1996 ja tänaseks tegutseb pea 60-s koolis. TORE  eesmärk on heade suhete ning koolirõõmu loomine ja hoidmine koolikeskkonnas TORE tegevuse (tugiõpilastegevuse) kaudu. Heade suhete loomise ja hoidmise eesmärgil kujundavad TORE ringi tegevused põhiliselt kolme suunda koolis:

  • TORE noorte endi areng ja toimetulek;
  • abi eakaaslastele (toetavaks eeskujuks olemine, koolisisese laienemiskoolituse kaudu noorelt noorele põhimõttel õppimine jne);
  • õpilaste ja täiskasvanute vaheline koostöö.

 

Täiendkoolitused

* Ühing pakub juhendajate tegevuse toetamiseks iga kooliaasta alguses täiendkoolitusi TORE SÜGISKOOLI näol (neid on olnud näiteks teemadel: tegevuse planeerimine, stressijuhtimine, eksistentsiaalne psühholoogia, Ühise Mure meeod jne).

* Lisaks toimub kaks korda aastas juhendajatele SUPERVISIOON (kevadel, sügisel).

 

 

KOOS NOORTEGA:

* TORE suvekool “Annan endast parima!” toimub igal aastal augustis. Kolme päeva jooksul on mitmed koolitusi ja õpitube nii juhendajatele kui ka TORE noortele.

* Iga-aastane TORE ülskoosolek-konverents toimub tavaliselt veebruaris ning on üles ehitatud taas põnevate töötubade ning ettekannetega nii noortele kui täiskasvanutele. 

 

 

2018. aastal käivitus TORE mentorprogramm (loe rohekm SIIT) - teematunnid (meeskonnatöö, suhted, väärtused, enesesõbralikkus jne) TORE koolide kollektiividele - noorte kaasamiseks, koolielu elavdamiseks jne. Vaata TORE koole siit.

 

 

Materjalid - lugemiseks, kasutamiseks

* KOGU KOOLI KAASAVAD TEGEVUSED JA IDEED leiab siit.

* ERINEVAD MATERJALID, mida lugeda või ka leidlikult kasutada leiab siit.

* TORE juhendajate endi jagatud NIPIRINGI leiab siit.

 

 

 

MTÜ Noorteühing TORE on:

-           Kiusamisvaba Haridustee liikumise üks loojatest (2014) koos MTÜ Lastekaitse Liidu (Kiusamisest vaba lasteaed ja kool programm), SA Kiusamisvaba Kool (KiVa programm) ja Tartu Ülikooli eetikakeskusega (Hea kooli ja Väärtuskasvatuse kooli programmid).

TORE noored ja juhendajad koolides seisavad hea selle eest, et koolides oleks tore (tore noor, tore klass, tore kool, tore Eesti).

Koalitsiooni kuuluvad veel ka Eesti Õpilasesinduste Liit programmiga Salliv kool, MTÜ Vaikuseminutid, Tervise Arengu Instituut VEPA Käitumisoskuste Mänguga ja Eesti Noorsootöö Keskus programmiga Hooliv klass.

-           Koolirahu Programmi üks loojatest (1999) ja iga-aastane partner. Igapäevaselt koolikeskkonnas tegutsedes on TORE noored ja juhendajad väga tugevalt koolirahu mõtte aastaringse sisu kujundajateks ning kandjateks. Koolirahu programmi eestvedaja on MTÜ Lastekaitse Liit.

-           Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu poolt tunnustatud supervisiooni sõbralikuks organisatsiooniks (2017), sest TORE ühingu esindajad loovad süsteemselt ja regulaarselt oma inimestele jõustamise võimalusi tõhustamaks juhtimist, ennetamaks läbipõlemist, hoidmaks häid töösuhteid ning infovahetust ja suhtlust.

 

 
 
  • TORE KONVERENTS
  • TORE SUVEKOOL
  • TORE JUHENDAJALE
  • KOOLIRAHU
  • SOOVITAME
  • TORE KUUKIRJAD